Z inicjatywy ostrowskiej komendy policji, uczniowie miejscowych klas mundurowych mieli okazję uczestniczyć w serii spotkań edukacyjnych. Celem tych spotkań było przybliżenie młodzieży do rzeczywistości służby w Policji oraz przedstawienie różnorodności zadań w poszczególnych wydziałach. Uczestnicy mieli szansę na bezpośrednie rozmowy z funkcjonariuszami, co pozwoliło im lepiej zrozumieć charakter pracy w Policji.

Spotkania te zorganizowano dla uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci z różnych pionów, w tym z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego, dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat codziennych obowiązków. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie kwalifikacje są niezbędne do wstąpienia w szeregi Policji oraz jak wygląda proces rekrutacji.

Podczas wizyty, uczniowie zwiedzili również budynek komendy oraz zapoznali się z wyposażeniem używanym przez funkcjonariuszy, w tym sprzętem używanym przez policjantów ruchu drogowego oraz techników kryminalistyki. Spotkania te miały na celu nie tylko edukować, ale również zachęcić młodych ludzi do rozważenia kariery w Policji.

Pragniemy przypomnieć, że wszyscy zainteresowani służbą w Policji mogą uzyskać dodatkowe informacje oraz złożyć wymagane dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Odolanowska 19. Zespół Kadr i Szkolenia udziela informacji w dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30.

Źródło: https://ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024