W ramach działań mających na celu zwalczanie przestępstw przeciwko mieniu, policjanci z Sieroszewic, współpracując z kolegami z ostrowskiej jednostki, dokonali aresztowania trzech osób. Są one podejrzane o liczne włamania do budynków gospodarczych w gminie Sieroszewice. Wśród zatrzymanych znalazł się 17-latek, który był już poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci z posterunku w Rososzycy, po intensywnych działaniach operacyjnych, zidentyfikowali grupę sprawców. 18 stycznia funkcjonariusze wspólnie z wydziałem kryminalnym przeprowadzili akcję, która zakończyła się zatrzymaniem trzech mężczyzn. Zgromadzone dowody wskazują, że dokonywali oni włamań, podczas których kradli elektronarzędzia oraz olej napędowy.

Złodzieje wyjaśnili, że zdobyte w ten sposób przedmioty sprzedawali przypadkowym osobom, co stało się ich głównym źródłem utrzymania. Wśród zatrzymanych znalazły się osoby w wieku 22, 19 i 17 lat. Najmłodszy z nich był już poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim w związku z wydanym nakazem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Śledczy przeprowadzili już przesłuchania zatrzymanych, podczas których przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec podejrzanych zostały wysunięte poważne oskarżenia, za które grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: https://ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024