Zatrzymany w galerii w Ostrowie Wielkopolskim – kradzieże w sklepach i narzędzi
40-letni mężczyzna zatrzymany w galerii w Ostrowie Wielkopolskim; w plecaku skradzione towary i podejrzany o kradzież narzędzi o wartości blisko 1800 zł.
Wieczorna interwencja w galerii handlowej w Ostrowie Wielkopolskim zakończyła się zatrzymaniem 40-letniego mężczyzny. W plecaku policjanci znaleźli towary, które zostały skradzione chwilę wcześniej. Dalsze czynności doprowadziły do przedstawienia mu zarzutu kradzieży narzędzi o wartości blisko 1800 zł.
23 czerwca, około godziny 20:00, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie od pracownika ochrony. Ochroniarz poinformował funkcjonariuszy, że na terenie obiektu znajduje się mężczyzna podejrzewany o dokonanie kilka dni wcześniej kradzieży na szkodę jednego z marketów w Ostrowie Wielkopolskim.
Po przybyciu na miejsce mundurowi zauważyli wskazanego mężczyznę i podjęli wobec niego interwencję. W trakcie legitymowania oraz sprawdzenia zawartości plecaka ujawnili perfumy o łącznej wartości przekraczającej 500 złotych oraz obuwie warte ponad 100 zł.
40-latek przyznał, że jeszcze tego samego dnia dokonał kradzieży tych przedmiotów ze sklepów znajdujących się na terenie galerii. Funkcjonariusze udali się do wskazanych placówek, gdzie potwierdzili fakt popełnienia wykroczeń. W związku z tym nałożono na sprawcę mandaty karne na łączną kwotę 1000 zł.
W toku dalszych czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna jest podejrzewany o wcześniejszą kradzież narzędzi o łącznej wartości blisko 1800 złotych. Z tego powodu został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Źródło: policja.gov.pl